ACTIBOSCA

Wzmocnienie naturalnej witalności roślin dzięki zastosowaniu aktywnych cząsteczek uzyskanych w czasie ekstrakcji roślin aromatycznych 

BIOSTYMULATOR CE

Opinie rolników

"Mamy program stosowania, którego przestrzegamy. Żeby uzyskać oczekiwane efekty musimy stosować się do zaleceń, stworzyć warunki do skutecznego działania. Jeśli bierzemy produkt i mamy nadzieje, że po dwóch zabiegach zadziała to nie jest możliwe, to nie ten typ produktów, to nie działa na zasadzie pojedynczego strzału. Moim zdaniem rezultaty, które mamy stosując produkty na naszych polach, są niezaprzeczalne. Jeśli porównamy traktowane i nietraktowane rośliny widać różnicę w wybarwieniu liści, rośliny nie reagują w taki sam sposób. W przypadku różnych chorób, takich jak mączniak na przykład rośliny są znacznie bardziej wrażliwe, jeśli nie są opryskiwane produktami Biodevas. Te produkty dają nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Nam - podczas robienia oprysków pracownikom - którzy zbierają owoce skupującym - którzy zawsze wolą sprzedawać owoce nie traktowane chemią albo pryskane w bardzo małych ilościach i klientom końcowym - co jest oczywiście jest bardzo ważne. "
Antonin Pulice
Rolnik, produkcja konwencjonalna 16 ha
"Od kiedy zrobiliśmy doświadczenia, widzieliśmy różnicę w plonie w stosunku do kontroli, nawet do 20%. 20% zwyżki to jest coś. To dlatego dziś pracujemy bardzo dużo z tymi produktami. To naprawdę produkty z przyszłości, które można stosować w uprawie intensywnej."
Eric Harrouet
Rolnik, produkcja konwencjonalna 270 ha
"Kiedy temperatury są niskie preparat oddaje na wielkie, wielkie usługi. Pszczoły nie są zbyt ruchliwe, gdy temperatury są niskie. Ten produkt je przyciąga. Wystarczy więc niewielka ilość pszczół, aby robota została wykonana. Mamy wyższe plony i to dzięki Biodevas. To są dobre produkty. Poprawiają fotosyntezę, owoce są większe i przywabiają pszczoły. Wszystko poprawia plon."
Mohamed El Madani
Rolnik, produkcja konwencjonalna 100 ha
"Zaraz po przejściu na uprawę ekologiczną natknęliśmy się na wiele problemów, zwłaszcza w winorośli, spadek ilości plonu handlowego winogron, szukaliśmy sposobu na przywrócenie witalności, poprawę wigoru oraz regularnego wzrostu roślin. Poznaliśmy wtedy produkty Biodevas i to one pozwoliły nam uzyskać regularny wzrost oraz ograniczenie chorób."
Claude Gibert
Rolnik, produkcja ekologiczna 80 ha

Obejrzyj film i zobacz jak działa ActiBosca

Stosowanie ActiBosca

oprysk

1-3 l/ha na 400-600 l wody
co 7-14 dni

ferygacja

1-3 l/ha na 1000 l wody
co 7 dni

moczenie sadzonek

1% roztwór

Działanie

ActiBosca umożliwia ograniczenie stosowania środków chemicznych.

ActiBosca zapewnia wzmocnienie naturalnej witalności roślin dzięki zastosowaniu aktywnych cząsteczek uzyskanych w procesie ekstrakcji roślin leczniczych. W swoim składzie zawiera substancje o działaniu silnie antyoksydacyjnym takie jak flawonoidy, saponiny i fitoaleksyny. Ogranicza negatywne skutki stresu oksydacyjnego wywołanego przez m.in. stres temperaturowy, wodny czy świetlny.

Przy regularnym stosowaniu preparatu obserwujemy intensywny rozwój systemu korzeniowego, lepsze przyswajanie dostarczanych składników pokarmowych, intensywniejszą zieloną barwę spowodowaną wzrostem zawartości chlorofilu, poprawę kwitnienia i zawiązywania owoców, ograniczenie poparzeń słonecznych. Wszystko to składa się na zwyżkę plonu oraz poprawę jego jakości.

Stres oksydacyjny

Stres oksydacyjny jest elementem systemu obronnego występującego u wszystkich żywych organizmów, ale w nadmiarze staje się szkodliwy.

W ciągu całego swojego życia roślina produkuje reaktywne formy tlenu – RFT. W przypadku wystąpienia stresu poziom RFT wzrasta gwałtownie, co zaburza równowagę metaboliczną i prowadzi do uszkodzeń komórki. Ten własnie proces jest znany jako stres oksydacyjny.

Głównym celem badań Biodevas Laboratoires jest stworzenie produktów, które ograniczają  negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Zawierają one ekstrakty roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Bezpieczeństwo stosowania

Posiada europejski certyfikat „Utilisable en Agriculture Biologique” wydawany przez EcoCert.
 
Certyfikat ISO 22000 gwarantuje całkowite bezpieczeństwo stosowania i brak jakichkolwiek pozostałości.