Mieszanina pierwiastków w formie chelatów z aminokwasem oraz naturalny krzem

0
% biodostępności

Opinie rolników

"Główną potrzebą dziś jest produkcja warzyw bez defektów. Potrzeba wysokich plonów, a więc produktu, który wzmacnia strukturę komórki. Walory smakowe są również ważne, ponieważ nasze warzywa powinny być smaczne. Zrobiliśmy postęp w tej dziedzinie. Poprawiliśmy również naszą jakość, co pozwoliło nam utrzymać klientów. To bardzo ważne, ponieważ istnieje duża konkurencja w produkcji."
Eric Harrouet
Rolnik, produkcja konwencjonalna 270 ha

Stosowanie Minerbac

oprysk

1 l/ha na 400-600 l wody

ferygacja

1 l/ha na 1000 l wody

Chelaty z aminokwasem

6,5% Mn       6% B       6% Mg       4% Fe       1% Cu       1% Zn       0,5% Mo      

Forma chemiczna stosowanego nawozu ma zasadniczy wpływ na skuteczność jego działania. Chelaty aminokwasowe mają najwyższą przyswajalność spośród dostępnych na rynku form nawozów mikroelementowych. Pierwiastki, dzięki połączeniu z bardzo małą cząsteczką jaką jest aminokwas, są rozpoznawane przez roślinę jako łatwe źródło pożywienia i błyskawicznie pobierane w ciągu 2-4h od aplikacji, nie pozostawiając osadów na liściach.

Chelatacja skutecznie chroni mikroelementy. Związki są stabilne w szerokim zakresie temperatur i pH, nie wchodzą one również w reakcje chemiczne z innymi preparatami (możliwość mieszania chelatów z różnymi preparatami).

Właściwości Minerbac

Krzem organiczny

Z każdym rokiem rośnie wiedza dotycząca pozytywnych efektów stosowania preparatów krzemowych na rośliny uprawne.

 

Aby umożliwić roślinom łatwe pobieranie i przyswajanie krzemu w naszych produktach wykorzystujemy wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy, które zawierają naturalny krzem w formie organicznej.