Miedź systemiczna oraz naturalny krzem

0 %
biodostępności

Stosowanie MC COP

oprysk

1-2 l/ha na 400-600 l wody

ferygacja

1-2 l/ha na 1000 l wody

Opinie rolników

"Odkryłem gamę Biodevas w roku 2000, podczas spotkania u mojego kolegi. Testowałem je od początku na różnych warzywach. Mieliśmy dużo problemów związanych z ochroną przed chorobami, zwłaszcza grzybowymi, ochroną przed szkodnikami. Używam teraz w dużej części produktów Biodevas."
Jean-Michel Morand
Rolnik, produkcja ekologiczna 200 ha
"Każdy, czymkolwiek by się zajmował, czy uprawą, czy hodowlą, powinien móc sobie powiedzieć: to co robię jest zdrowe."
Danielle Bonnifay
Rolnik, produkcja ekologiczna 7 ha

Właściwości MC COP

Chelat aminokwasowy

Forma chemiczna stosowanego nawozu ma zasadniczy wpływ na skuteczność jego działania. Chelaty aminokwasowe mają najwyższą przyswajalność spośród dostępnych na rynku form nawozów mikroelementowych. Pierwiastki, dzięki połączeniu z bardzo małą cząsteczką jaką jest aminokwas, są rozpoznawane przez roślinę jako łatwe źródło pożywienia i błyskawicznie pobierane w ciągu 2-4h od aplikacji, nie pozostawiając osadów na liściach.
Chelatacja skutecznie chroni mikroelementy. Związki są stabilne w szerokim zakresie temperatur i pH, nie wchodzą one również w reakcje chemiczne z innymi preparatami (możliwość mieszania chelatów z różnymi preparatami).

Krzem organiczny

Z każdym rokiem rośnie wiedza dotycząca pozytywnych efektów stosowania preparatów krzemowych na rośliny uprawne.

Aby umożliwić roślinom łatwe pobieranie i przyswajanie krzemu w naszych produktach wykorzystujemy wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy, które zawierają naturalny krzem w formie organicznej.