Wzmocnienie naturalnej witalności roślin dzięki zastosowaniu aktywnych cząsteczek uzyskanych w procesie ekstrakcji roślin leczniczych.

Opinie rolników

"To będzie już 2 lata, jak doradca Biodevas zaproponował mi produkty. Zrobiliśmy doświadczenie, żeby sprawdzić rezultaty. Różnica była konkretna."
Jean-Claude Malosse
Rolnik, produkcja konwencjonalna 25 ha
"Coraz więcej młodych rolników idzie w tym kierunku i oni będą coraz bardziej potrzebować takich produktów oraz doradców, aby uzyskać dobre rezultaty. Moim zdaniem Biodevas to piękna przyszłość. Biodevas jest na początku czegoś bardzo ważnego, co zdarzy się w świecie rolniczym w ciągu 10 najbliższych lat."
Franck Barucco
Kierownik szklarni, produkcja ekologiczna 2 ha
"Postanowiliśmy wypróbować produkty, ponieważ szukamy przyszłościowych rozwiązań. Produkty stymulujące rośliny są bardzo interesujące. Na początku zostawiliśmy kontrolę, żeby zobaczyć jak to będzie działać, różnica była zdecydowanie widoczna."
Antonin Pulice
Rolnik, produkcja konwencjonalna 16 ha
"Dziś coraz więcej produktów fitosanitarnych zostaje wycofywanych. Trzeba poszukiwać rozwiązania i myślę, że to jest przyszłość."
Guillaume Roland
Rolnik, produkcja ekologiczna 65 ha

Obejrzyj film i zobacz jak działa ActiFolia

Stosowanie ActiFolia

oprysk

1-3 l/ha na 400-600 l wody
co 7-14 dni

ferygacja

1-3 l/ha na 1000 l wody
co 7 dni

moczenie sadzonek

1% roztwór

Działanie

ActiFolia umożliwia ograniczenie stosowania środków chemicznych. 

ActiFolia zapewnia wzmocnienie naturalnej witalności roślin dzięki zastosowaniu aktywnych cząsteczek uzyskanych w procesie ekstrakcji roślin leczniczych. W swoim składzie zawiera substancje o działaniu silnie antyoksydacyjnym takie jak flawonoidy, saponiny i fitoaleksyny. Ogranicza negatywne skutki stresu oksydacyjnego wywołanego przez m.in. stres temperaturowy, wodny czy świetlny. 

Przy regularnym stosowaniu preparatu obserwujemy intensywny rozwój systemu korzeniowego, lepsze przyswajanie dostarczanych składników pokarmowych, intensywniejszą zieloną barwę spowodowaną wzrostem zawartości chlorofilu, poprawę kwitnienia i zawiązywania owoców, ograniczenie poparzeń słonecznych. Wszystko to składa się na zwyżkę plonu oraz poprawę jego jakości.

Stres oksydacyjny

Stres oksydacyjny jest elementem systemu obronnego występującego u wszystkich żywych organizmów, ale w nadmiarze staje się szkodliwy.

W ciągu całego swojego życia roślina produkuje reaktywne formy tlenu – RFT. W przypadku wystąpienia stresu poziom RFT wzrasta gwałtownie, co zaburza równowagę metaboliczną i prowadzi do uszkodzeń komórki. Ten własnie proces jest znany jako stres oksydacyjny.

Głównym celem badań Biodevas Laboratoires jest stworzenie produktów, które ograniczają  negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Zawierają one ekstrakty roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Bezpieczeństwo stosowania

Posiada europejski certyfikat „Utilisable en Agriculture Biologique” wydawany przez EcoCert.
 
Certyfikat ISO 22000 gwarantuje całkowite bezpieczeństwo stosowania i brak jakichkolwiek pozostałości.