Naturalna witalność roślin

  • ekstrakty roślinne
  • bor w formie chelatu z aminokwasem
  • naturalny krzem
0
% biodostępności

Stimix to naturalny produkt nawozowy przeznaczony do upraw ziemniaków, cebuli i fasoli.

Opinie rolników o nawozie Stimix

"Wykorzystuję również produkt Biodevas - Stimix - w czosnku i cebuli. Używam go od 7 - 8 lat, zauważyłem na tych dwóch uprawach, tak jak w winnicy, dużo bardziej wyrównany i stabilny plon a zwłaszcza poprawę jakości plonu, w tym poprawę jędrności, która przekłada się na lepsze przechowywanie. Stosuję ten produkt w odstępach 10 -20 dni, 4 -5 zabiegów, w zależności od pogody."
Claude Gibert​
Rolnik, produkcja ekologiczna 80 ha
"Wiosną zeszłego roku zrobiliśmy doświadczenie na fasolce i grochu. Wyniki były dobre. W takiej sytuacji, kiedy produkt jest dobry a doradcy są kompetentni, to musi być coraz lepiej i będę podążał w tym kierunku."
Jean-Claude Malosse
Rolnik, produkcja konwencjonalna 25 ha
"Zebraliśmy 30% więcej groszku dzięki produktom Biodevas w okresie, który był stosunkowo krótki ze względu na pogodę. Zauważyliśmy, że z Biodevas zbieramy więcej plonu."
Franck Barucco
Rolnik, produkcja ekologiczna 2 ha

Obejrzyj film i zobacz jak działa Stimix

Odtwórz wideo

Stosowanie Stimix

ziemniaki

moczenie bulw 1-2% stężenie Stimix
70% wschodów 2 l/ha na 400-600 l wody
po 2 tygodniach 2 l/ha na 400-600 l wody

fasola

2-3 liście właściwe 2 l/ha na 400-600 l wody
po 2 tygodniach 2 l/ha na 400-600 l wody

cebula i czosnek

2-3 liście właściwe 2 l/ha na 400-600 l wody
po 2 tygodniach 2 l/ha na 400-600 l wody

terminy stosowania

Działanie Stimix

Czym jest stres oksydacyjny?

Stres oksydacyjny jest elementem systemy obronnego występującego u wszystkich żywych organizmów, ale w nadmiarze staje się szkodliwy.

W ciągu całego swojego życia roślina produkuje reaktywne formy tlenu – RFT. W przypadku wystąpienia stresu poziom RFT wzrasta gwałtownie, co zaburza równowagę metaboliczną i prowadzi do uszkodzeń komórki. Ten własnie proces jest znany jako stres oksydacyjny.

Głównym celem badań Biodevas Laboratoires jest stworzenie produktów, które ograniczają  negatywne skutki stresu oksydacyjnego. Zawierają one ekstrakty roślinne o silnym działaniu antyoksydacyjnym.

Chelat aminokwasowy boru

3% B        

Forma chemiczna stosowanego nawozu ma zasadniczy wpływ na skuteczność jego działania. Chelaty aminokwasowe mają najwyższą przyswajalność spośród dostępnych na rynku form nawozów mikroelementowych. Pierwiastki, dzięki połączeniu z bardzo małą cząsteczką jaką jest aminokwas, są rozpoznawane przez roślinę jako łatwe źródło pożywienia i błyskawicznie pobierane w ciągu 2-4h od aplikacji, nie pozostawiając osadów na liściach.

Chelatacja skutecznie chroni mikroelementy. Związki są stabilne w szerokim zakresie temperatur i pH, nie wchodzą one również w reakcje chemiczne z innymi preparatami (możliwość mieszania chelatów z różnymi preparatami).

Krzem organiczny

Z każdym rokiem rośnie wiedza dotycząca pozytywnych efektów stosowania preparatów krzemowych na rośliny uprawne.

 

Aby umożliwić roślinom łatwe pobieranie i przyswajanie krzemu w naszych produktach wykorzystujemy wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy, które zawierają naturalny krzem w formie organicznej.

Bezpieczeństwo stosowania

Posiada europejski certyfikat „Utilisable en Agriculture Biologique” wydawany przez EcoCert.
Certyfikat ISO 22000 gwarantuje całkowite bezpieczeństwo stosowania i brak jakichkolwiek pozostałości.